[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
po-dvou-semestrech-distancni-vyuky-unor-2021 [2021/02/22 14:07]
lopatkova [Technicky a technologicky]
po-dvou-semestrech-distancni-vyuky-unor-2021 [2021/02/23 12:27] (current)
ufal [Technicky a technologicky]
Line 9: Line 9:
   * zkoušky - prezenční? distanční?   * zkoušky - prezenční? distanční?
   * natáčení   * natáčení
 +
  
  
 ===== Technicky a technologicky  ===== ===== Technicky a technologicky  =====
  
-**Platformy**+====Vybavení poslucháren==== 
 +  [[https://www.mff.cuni.cz/cs/koronavirus/technicka-pripravenost-poslucharen|MFF]] 
 + 
 +====Platformy====
   * Zoom - matfyz, cesnet   * Zoom - matfyz, cesnet
   * Moodle   * Moodle
  
  
-**Tabule na počítači**+====Tabule na počítači====
    
   * **Zdeněk** Konkrétní praktická věc, kterou neumím a která mi hodně chybí při výuce i při diskusích s doktorandy, je něco jako tabule, na kterou bychom si mohli rychle a snadno čmárat. Na něco stačí Google Docs nebo Colab, na jednoduchý "netext" jde asi v krajní nouzi použít whiteboard v Zoomu nebo aspoň jednostranně nasdílet okno s nějakým kreslícím sw, ale jakmile je potřeba načrtnout si například nějakou grafovou strukturu a do ní pár vzorečků, tak už je to myší hrozně neohrabané a k brainstormování v reálném čase se to nehodí. Prostě potřebuju "tužku", vlastně bych chtěl nakonec umět něco jako tohle https://www.youtube.com/watch?v=Rkl30Fr2S38 , ale na obě strany. Nejspíš bude dostatečným řešením nákup pár levných tabletů, ale zajímaly by mne případně i praktické zkušenosti, zejména jestli to už někdo zapojujil i do přednášek/cvičení.    * **Zdeněk** Konkrétní praktická věc, kterou neumím a která mi hodně chybí při výuce i při diskusích s doktorandy, je něco jako tabule, na kterou bychom si mohli rychle a snadno čmárat. Na něco stačí Google Docs nebo Colab, na jednoduchý "netext" jde asi v krajní nouzi použít whiteboard v Zoomu nebo aspoň jednostranně nasdílet okno s nějakým kreslícím sw, ale jakmile je potřeba načrtnout si například nějakou grafovou strukturu a do ní pár vzorečků, tak už je to myší hrozně neohrabané a k brainstormování v reálném čase se to nehodí. Prostě potřebuju "tužku", vlastně bych chtěl nakonec umět něco jako tohle https://www.youtube.com/watch?v=Rkl30Fr2S38 , ale na obě strany. Nejspíš bude dostatečným řešením nákup pár levných tabletů, ale zajímaly by mne případně i praktické zkušenosti, zejména jestli to už někdo zapojujil i do přednášek/cvičení. 
Line 26: Line 30:
   * **Pavel P.**: Manželce se velmi osvědčil (mtematika na SŠ) tablet MS Surface https://www.microsoft.com/cs-cz/surface (umožňuje přesnější psaní než běžný dotykový tablet). V ZŠ našich dětí využívají toto https://www.patro.cz/avermedia-f17-8m-vizualizer-aver/ . Zkušenosti učitelů (a i dětí, alespo co jsem odpozoroval) jsou vynikající, fungujete to jako druhá kamera a MS Teams s tím fungují pravdu dobře.   * **Pavel P.**: Manželce se velmi osvědčil (mtematika na SŠ) tablet MS Surface https://www.microsoft.com/cs-cz/surface (umožňuje přesnější psaní než běžný dotykový tablet). V ZŠ našich dětí využívají toto https://www.patro.cz/avermedia-f17-8m-vizualizer-aver/ . Zkušenosti učitelů (a i dětí, alespo co jsem odpozoroval) jsou vynikající, fungujete to jako druhá kamera a MS Teams s tím fungují pravdu dobře.
  
 +====Anotování PDF====
 +  * **Milan** Já na anotování PDF používám [[https://github.com/xournalpp/xournalpp|Xournal++]]
 +  * **Ondřej D.** Já používám [[https://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-viewer|PDF XChange Viewer]] (pro Windows) -- na čmárání i textové anotace mi přijde celkem fajn

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]