[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Last revision Both sides next revision
po-dvou-semestrech-distancni-vyuky-unor-2021 [2021/02/22 14:07]
lopatkova [Technicky a technologicky]
po-dvou-semestrech-distancni-vyuky-unor-2021 [2021/02/23 10:13]
ufal [Výuka]
Line 9: Line 9:
   * zkoušky - prezenční? distanční?   * zkoušky - prezenční? distanční?
   * natáčení   * natáčení
 +
  
  
 ===== Technicky a technologicky  ===== ===== Technicky a technologicky  =====
  
-**Platformy**+====Platformy====
   * Zoom - matfyz, cesnet   * Zoom - matfyz, cesnet
   * Moodle   * Moodle
  
  
-**Tabule na počítači**+====Tabule na počítači====
    
   * **Zdeněk** Konkrétní praktická věc, kterou neumím a která mi hodně chybí při výuce i při diskusích s doktorandy, je něco jako tabule, na kterou bychom si mohli rychle a snadno čmárat. Na něco stačí Google Docs nebo Colab, na jednoduchý "netext" jde asi v krajní nouzi použít whiteboard v Zoomu nebo aspoň jednostranně nasdílet okno s nějakým kreslícím sw, ale jakmile je potřeba načrtnout si například nějakou grafovou strukturu a do ní pár vzorečků, tak už je to myší hrozně neohrabané a k brainstormování v reálném čase se to nehodí. Prostě potřebuju "tužku", vlastně bych chtěl nakonec umět něco jako tohle https://www.youtube.com/watch?v=Rkl30Fr2S38 , ale na obě strany. Nejspíš bude dostatečným řešením nákup pár levných tabletů, ale zajímaly by mne případně i praktické zkušenosti, zejména jestli to už někdo zapojujil i do přednášek/cvičení.    * **Zdeněk** Konkrétní praktická věc, kterou neumím a která mi hodně chybí při výuce i při diskusích s doktorandy, je něco jako tabule, na kterou bychom si mohli rychle a snadno čmárat. Na něco stačí Google Docs nebo Colab, na jednoduchý "netext" jde asi v krajní nouzi použít whiteboard v Zoomu nebo aspoň jednostranně nasdílet okno s nějakým kreslícím sw, ale jakmile je potřeba načrtnout si například nějakou grafovou strukturu a do ní pár vzorečků, tak už je to myší hrozně neohrabané a k brainstormování v reálném čase se to nehodí. Prostě potřebuju "tužku", vlastně bych chtěl nakonec umět něco jako tohle https://www.youtube.com/watch?v=Rkl30Fr2S38 , ale na obě strany. Nejspíš bude dostatečným řešením nákup pár levných tabletů, ale zajímaly by mne případně i praktické zkušenosti, zejména jestli to už někdo zapojujil i do přednášek/cvičení. 
Line 26: Line 27:
   * **Pavel P.**: Manželce se velmi osvědčil (mtematika na SŠ) tablet MS Surface https://www.microsoft.com/cs-cz/surface (umožňuje přesnější psaní než běžný dotykový tablet). V ZŠ našich dětí využívají toto https://www.patro.cz/avermedia-f17-8m-vizualizer-aver/ . Zkušenosti učitelů (a i dětí, alespo co jsem odpozoroval) jsou vynikající, fungujete to jako druhá kamera a MS Teams s tím fungují pravdu dobře.   * **Pavel P.**: Manželce se velmi osvědčil (mtematika na SŠ) tablet MS Surface https://www.microsoft.com/cs-cz/surface (umožňuje přesnější psaní než běžný dotykový tablet). V ZŠ našich dětí využívají toto https://www.patro.cz/avermedia-f17-8m-vizualizer-aver/ . Zkušenosti učitelů (a i dětí, alespo co jsem odpozoroval) jsou vynikající, fungujete to jako druhá kamera a MS Teams s tím fungují pravdu dobře.
  
 +====Anotování PDF====
 +  * **Milan** Já na anotování PDF používám [[https://github.com/xournalpp/xournalpp|Xournal++]]
 +  * **Ondřej D.** Já používám [[https://www.tracker-software.com/product/pdf-xchange-viewer|PDF XChange Viewer]] (pro Windows) -- na čmárání i textové anotace mi přijde celkem fajn

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]