[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
subversion [2009/02/19 16:42]
zeman Přístup z Windows.
subversion [2009/03/10 13:28]
zeman CVS na SVN přes dump.
Line 72: Line 72:
 Ve webovém rozhraní (https://svn.ms.mff.cuni.cz/projects/$PROJEKT) se pak objeví tlačítko //Admin//. V něm ještě klikněte na //Plugins//, pak na doplněk //IniAdmin0.2// a povolte ho. Tím se na administrátorské stránce zpřístupní i všechna nastavení z ''trac.ini''. Ve webovém rozhraní (https://svn.ms.mff.cuni.cz/projects/$PROJEKT) se pak objeví tlačítko //Admin//. V něm ještě klikněte na //Plugins//, pak na doplněk //IniAdmin0.2// a povolte ho. Tím se na administrátorské stránce zpřístupní i všechna nastavení z ''trac.ini''.
  
-**Upozornění:** V sekci //Permissions// vidíte a můžete měnit práva uživatelů k jednotlivým operacím v Tracu. Nějaká práva mohou mít (a defaultně mají) i anonymní uživatelé, kteří eskočí autentikaci https. Pokud někomu sdělíte uživatelské jméno ''ufalr'' (a heslo, které k němu uvidíte v konfiguračním souboru ''passwd'' vašeho projektu po jeho založení), dali jste mu read-only přístup do repozitáře svn (přes protokol svn), ale v Tracu může některé věci i měnit (defaultněpsát do tracové wiki, zakládat a měnit tickety). To proto, že pro Trac už to není anonym, nýbrž "authenticated user".+**Upozornění:** V sekci //Permissions// vidíte a můžete měnit práva uživatelů k jednotlivým operacím v Tracu. Nějaká práva mohou mít (a defaultně mají) i anonymní uživatelé, ale vzhledem k tomu, že naše instalace Tracu si vynucuje ihlášení, žádný uživatel by neměl být anonymní. Pokud někomu sdělíte uživatelské jméno ''ufalr'' (a heslo, které k němu uvidíte v konfiguračním souboru ''passwd'' vašeho projektu po jeho založení), dali jste mu read-only přístup do repozitáře svn (přes protokol svn), ale v Tracu může některé věci i měnit (libovolný neanonymní uživatel defaultně může psát do tracové wiki, zakládat a měnit tickety). To proto, že pro Trac už to není anonym, nýbrž "authenticated user".
  
 === Časté problémy === === Časté problémy ===
Line 137: Line 137:
  
 Pokud jste si jisti, že pro tento projekt nebudete nikdy potřebovat větve ani otagované verze, můžete pravděpodobně vynechat vytváření podsložek ''branches'' a ''tags'' a celý projekt posunout o patro výš. To jsem ale nezkoušel. Pokud jste si jisti, že pro tento projekt nebudete nikdy potřebovat větve ani otagované verze, můžete pravděpodobně vynechat vytváření podsložek ''branches'' a ''tags'' a celý projekt posunout o patro výš. To jsem ale nezkoušel.
- 
- 
- 
- 
- 
- 
- 
  
 ===== Přechod z lokálního repozitáře na serverový ===== ===== Přechod z lokálního repozitáře na serverový =====
Line 197: Line 190:
  
 ===== Přechod z CVS pod SVN ===== ===== Přechod z CVS pod SVN =====
 +
 +//(Za kopii poznámek děkuji Edovi Bejčkovi.)//
 +
 +  * [[http://www.pushok.com/soft_svn_vscvs.php|Srovnání výhod a nevýhod CVS a SVN]]
 +  * [[http://svn.collab.net/repos/svn/trunk/doc/user/cvs-crossover-guide.html|Jak zacházet s SVN, jestliže umím CVS]]
 +  * [[http://svnbook.red-bean.com/en/1.4/index.html|SVN book]]
 +
 +Existuje pythonovský skript, ktery převod provádí. Je nastavitelné, jak kompletně to má převádět staré revize. Stáhl jsem cvs2svn z webu, tutoriálek zde: http://www.onlamp.com/pub/a/onlamp/2005/10/03/cvs-to-subversion-with-cvs2svn.html. Potom kopie CVS repository, oprava dvou chyb, překlopení do SVN a
 +nahrání na úfalí SVN server (heslo stejne jako na stroj ufal):
 +
 +<code bash>$ cp -r /net/data/CVS-CKL/vallex-group vallex-cvs
 +$ rm vallex-cvs/data/VALLEX-m/CNK-sentences/701.html,v
 +$ rm vallex-cvs/backup-pred-prohozenim-poli/data/VALLEX-m/CNK-sentences/701.html,v
 +$ cvs2svn -s vallex --encoding=cp1250 --encoding=L2 --encoding=utf8
 +vallex-cvs/ | tee logfile.txt
 +$ scp -r vallex bejcek@svn:/home/svn/repos</code>
 +
 +Danovy poznámky:
 +
 +Poslední krok s&nbsp;kopírováním repozitáře SVN na server se mi nepovedl. Repozitář na serveru už existoval (byť prázdný), založil ho někdo jiný a u některých souborů nebo složek byl problém s&nbsp;přístupovými právy. Zkouším tedy jinou cestu. Nejdříve vyrobím pouze "dump" SVN:
 +
 +<code>cvs2svn-2.2.0/cvs2svn --dumpfile biblio.svndump --encoding=cp1250 --encoding=L2 --encoding=utf8 biblio-cvs/ | tee logfile.txt</code>
 +
 +Potom budu postupovat podobně jako při stěhování lokálního repozitáře SVN na server popsaném výše.
 +
 +<code>scp biblio.svndump svn.ms.mff.cuni.cz:/home/zeman
 +rm biblio.svndump
 +ssh svn.ms.mff.cuni.cz
 +svnadmin load /home/svn/repos/biblio < biblio.svndump
 +rm biblio.svndump</code>
 +
 +==== Zastaralý a velmi amatérský návod ====
  
 Rozmyslete si, zda chcete zachovat pouze aktuální verzi vašeho projektu, nebo i některé starší. Pokud chcete zachovat pouze aktuální verzi, vybalte si ji do nějaké pracovní složky pomocí ''cvs checkout'' a postupujte podle výše uvedeného návodu pro přidání projektu pod SVN. Rozmyslete si, zda chcete zachovat pouze aktuální verzi vašeho projektu, nebo i některé starší. Pokud chcete zachovat pouze aktuální verzi, vybalte si ji do nějaké pracovní složky pomocí ''cvs checkout'' a postupujte podle výše uvedeného návodu pro přidání projektu pod SVN.

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]