[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

tred-a-treex-ve-windows [2016/09/08 16:41]
zeman created
tred-a-treex-ve-windows [2016/09/08 16:45] (current)
zeman
Line 1: Line 1:
 ====== Jak instalovat Tred a Treex ve Windows ====== ====== Jak instalovat Tred a Treex ve Windows ======
  
-  * http://​ufal.mff.cuni.cz/​tred/,​ stáhnout instalační program pro Windows, který obsahuje i instalaci Strawberry Perlu, a spustit ho.+  * http://​ufal.mff.cuni.cz/​tred/,​ stáhnout instalační program pro Windows, který obsahuje i instalaci Strawberry Perlu, a spustit ho. (Pokud už máte nainstalovaný Active State Perl, tak vám Tred řekne, že potřebujete Strawberry Perl. Pokud máte Strawberry Perl vyšší verzi než 5.16, pravděpodobně se dozvíte, že tato verze není podporovaná.)
   * Abychom mohli pracovat se soubory ve formátu Treex, potřebujeme rozšíření EasyTreex a to zase potřebuje perlovou knihovnu Treex::​Core. Pokusí se ji sice samo nainstalovat ze CPANu, ale ve Windows se mu to prakticky nikdy nepovede, protože je potřeba několik ručních zásahů.   * Abychom mohli pracovat se soubory ve formátu Treex, potřebujeme rozšíření EasyTreex a to zase potřebuje perlovou knihovnu Treex::​Core. Pokusí se ji sice samo nainstalovat ze CPANu, ale ve Windows se mu to prakticky nikdy nepovede, protože je potřeba několik ručních zásahů.
   * Takže raději nejdřív otevřít příkazový řádek Windows (cmd.exe) a postupovat podle návodu k instalaci Treexu (který ovšem předpokládá Linux) na http://​ufal.mff.cuni.cz/​treex/​install.html. Jde zejména o samostatnou instalaci ''​PerlIO::​Util'':​   * Takže raději nejdřív otevřít příkazový řádek Windows (cmd.exe) a postupovat podle návodu k instalaci Treexu (který ovšem předpokládá Linux) na http://​ufal.mff.cuni.cz/​treex/​install.html. Jde zejména o samostatnou instalaci ''​PerlIO::​Util'':​

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]