[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Next revision Both sides next revision
user:zeman:interset:to-do [2008/03/29 20:11]
zeman
user:zeman:interset:to-do [2008/03/29 23:05]
zeman subpos=sent moved to punctype=root
Line 8: Line 8:
   * New test in driver-test.pl: does a driver decode into arrays? If so, what features are affected? If not, is it capable of encoding arrays (i.e. does it call the function that gets rid of arrays)?   * New test in driver-test.pl: does a driver decode into arrays? If so, what features are affected? If not, is it capable of encoding arrays (i.e. does it call the function that gets rid of arrays)?
   * New test in driver-test.pl: how many tags / what proportion of the tagset are decoded using the ''other'' feature? Enumerate them. Maybe, tags that set the ''other'' feature should not be considered when building the list of possible feature structures? (Sometimes it happens that a feature-value combination is permitted only in an ''other'' tag. Although the set of set/unset features could be used as an additional clue leading to this tag, such tags are often marginal stuff that one does not want to use as default.)   * New test in driver-test.pl: how many tags / what proportion of the tagset are decoded using the ''other'' feature? Enumerate them. Maybe, tags that set the ''other'' feature should not be considered when building the list of possible feature structures? (Sometimes it happens that a feature-value combination is permitted only in an ''other'' tag. Although the set of set/unset features could be used as an additional clue leading to this tag, such tags are often marginal stuff that one does not want to use as default.)
- 
  
 ===== Features and values ===== ===== Features and values =====
  
-  * Sloučit vlastnosti verbform a mood. +  * Zrušit ''pos inf''Udělat z toho pouze jeden z druhů částic.
-  * Zrušit ''subpos voc''Zatím se používá pro vokalizované tvary českých předložek. Místo toho by se ale dalo využít ''var = long''. U tříd předložek to teď narušuje členění na předložky, záložky a "okololožky" (cirkumpozice). +
-  * Subpos ''sent'' (special case of punctuation in Prague Dependency Treebank) should be moved to the ''punctype'' feature.+
   * Udělat pořádek v zájmenech, determinátorech, tázacích příslovcích apod. U starších ovladačů jsem používal jiný přístup než u novějších (počínaje bulharštinou), mělo by se to sjednotit. Samostatný slovní druh zájmeno přestane existovat.   * Udělat pořádek v zájmenech, determinátorech, tázacích příslovcích apod. U starších ovladačů jsem používal jiný přístup než u novějších (počínaje bulharštinou), mělo by se to sjednotit. Samostatný slovní druh zájmeno přestane existovat.
     * Přece jen přidat kategorie zájmen? Dánové mají: demonstrative, indefinite, interrogative/relative, personal, possessive, reciprocal. Zrušit podkategorie wh?     * Přece jen přidat kategorie zájmen? Dánové mají: demonstrative, indefinite, interrogative/relative, personal, possessive, reciprocal. Zrušit podkategorie wh?
Line 27: Line 24:
 Things to think about (not sure that these changes should really be made): Things to think about (not sure that these changes should really be made):
  
 +  * Sloučit vlastnosti ''verbform'' a ''mood''? V současnosti (29.3.2008) se ''mood'' vyskytuje v ar::conll, bg::conll, cs::pdt, da::conll, de::stts, sv::hajic a sadách z nich odvozených. Všude se vyskytuje pouze u určitých sloves (''verbform = fin''), pouze u sv::hajic se vyskytuje ještě u supina, ale tam je stejně uveden indikativ a nic se tím nerozlišuje. Na druhou stranu to, že máme způsob (mood) oddělený, umožňuje nejen říkat tomu správně způsob, ale také nastavit obecné finitní sloveso při dekódování sad značek, které způsob nezachycují. Otázka je, jestli v takovém případě není vždy způsob oznamovací. Divně by to mohlo vypadat v jazycích, kde se způsob tvoří výhradně analyticky, pokud takové jsou. Pokud tyto rysy zůstanou oddělené, mohli zavést nový test (jehož výsledkem by nebyla chyba, ale jen varování), který by hlídal, že když je nastaven způsob, je slovesný tvar nastaven na ''fin''.
   * Příčestí by mělo mít vlastní slovní druh. S tím, že některé sady ho řadí pod sloveso a jiné pod přídavné jméno, jsou jenom problémy.   * Příčestí by mělo mít vlastní slovní druh. S tím, že některé sady ho řadí pod sloveso a jiné pod přídavné jméno, jsou jenom problémy.
   * Pokud se osvědčí nové třídění zájmen, posvítit si i na číslovky. Některé přesunout k zájmenům ("kolik", "kolikátý"), jiné jako zvláštní podkategorie podstatných jmen ("čtvrtina", "sedmero"), přídavných jmen ("čtvrtý", "dvojí") a příslovcí ("čtyřikrát", "poprvé").   * Pokud se osvědčí nové třídění zájmen, posvítit si i na číslovky. Některé přesunout k zájmenům ("kolik", "kolikátý"), jiné jako zvláštní podkategorie podstatných jmen ("čtvrtina", "sedmero"), přídavných jmen ("čtvrtý", "dvojí") a příslovcí ("čtyřikrát", "poprvé").
   * Předělat binární vlastnosti na hodnoty "yes" a "no". Nebo "1" a "0"? Nebo "1" a ""? (Tohle by se na rozdíl od "yes" a "no" alespoň lépe používalo v Perlu.)   * Předělat binární vlastnosti na hodnoty "yes" a "no". Nebo "1" a "0"? Nebo "1" a ""? (Tohle by se na rozdíl od "yes" a "no" alespoň lépe používalo v Perlu.)
   * Přejmenovat number = plu na plur?    * Přejmenovat number = plu na plur?
 +  * Zrušit ''subpos = voc''. Zatím se používá pro vokalizované tvary českých předložek v cs::pdt (a odvozeném cs::conll; nikde jinde). Místo toho by se ale dalo využít ''variant = long''. U tříd předložek to teď narušuje členění na předložky, záložky a "okololožky" (cirkumpozice). **Problém:** jak vokalizované, tak nevokalizované předložky se také vyskytují s ''variant = 1''. Nemůžu do jednoho rysu nacpat současně ''long'' a ''1'', a nemůžu ani říct, že z ''1'' taky plyne vokalizovanost.
  
 ===== Specific drivers ===== ===== Specific drivers =====

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]