[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Next revision
Previous revision
user:zeman:lib [2009/12/16 22:03]
zeman vytvořeno
user:zeman:lib [2010/02/12 09:43] (current)
zeman Odkaz na Trac.
Line 2: Line 2:
  
 Jsou dostupné na úfalí síti v ''/home/zeman/lib'', některé (Interset) i jinde. Příležitostně je distribuuju, když někomu dávám nějaký svůj program, který je využívá. Pokud někdy nebudu mít do čeho píchnout, možná sem připíšu i jejich seznam a stručný popis. Jsou dostupné na úfalí síti v ''/home/zeman/lib'', některé (Interset) i jinde. Příležitostně je distribuuju, když někomu dávám nějaký svůj program, který je využívá. Pokud někdy nebudu mít do čeho píchnout, možná sem připíšu i jejich seznam a stručný popis.
 +
 +12.2.2010: Pro knihovny jsem založil projekt [[http://svn.ms.mff.cuni.cz/projects/dzlib|DZ Lib v Tracu]] a repozitář dzlib v SVN.
  
 ===== Názvy modulů s velkým písmenem na začátku? ===== ===== Názvy modulů s velkým písmenem na začátku? =====
Line 8: Line 10:
  
 Ale pokud někdo máte další rozumné důvody, proč zaměnit malá písmena za velká, můžete je sem připsat. Třeba mě jednou přesvědčíte 8-) Ale pokud někdo máte další rozumné důvody, proč zaměnit malá písmena za velká, můžete je sem připsat. Třeba mě jednou přesvědčíte 8-)
 +
 +----
 +
 +PP: Dane, je to podobné jako konvence, že páni na ples chodí v obleku (ty bys chtěl přijít v dámských šatech). V zásadě tam můžeš přijít jak chceš, ale lidi si tě možná budou plést s holkou nebo se prostě nebudou v tvé přítomnosti cítit dobře. Žádné jiné 'rozumné' či 'objektivní' důvody pro chození v obleku nejsou.
 +
 +V 'man perlstyle' a 'man perlmod' se píše:
 +
 +  Perl informally reserves lowercase module names for "pragma" modules like "integer" and "strict".
 +
 +Pokud tohle nepovažuješ za rozumný důvod a rozhodneš se svévolně tuto neformální dohodu porušovat (navíc systematicky), vystavuješ se dvěma rizikům: 1. že se tvůj modul dostane do konfliktu s nějakou budoucí pragmou a 2. že lidé, kteří konvence ctí, nebudou chtít tvůj kód používat a sdílet. Nic víc, nic míň, je to tvoje volba.
 +
 +Pozn.: V 'man perlstyle' se dále píše, že by jména modulů neměla obsahovat podtržítko (_) z důvodu kompatibility se starými filesystémy. To je doporučení z jiného soudku: jeho porušením pouze limituješ portabilitu, což nemusí být problémem, pokud víš či máš dobré důvody předpokládat, že na takovém filesystému by nemohl tvůj kód běžet tak jako tak. Toto pravidlo beztak porušuje i několik balíčků distribuovaných s Perlem samotným (např. [GNOS]DBM_File).
 +
 +----
 +
 +DZ: No, přirovnání je to hezké, akorát je asi potřeba se ptát, co je kde cílem. Když jdu na ples nebo jinam do společnosti, mým cílem (alespoň vedlejším) je tu společnost nepopuzovat ani neodpuzovat. Tudíž si nevezmu dámské šaty, a je-li to absolutně nezbytné, skousnu i oblek. Když píšu perlovou knihovnu, mým cílem je, aby fungovala. Mnohdy ji navíc píšu primárně pro sebe a šířím je teprve tehdy, když potřebuju, aby nějaký můj program mohl použít někdo jiný. Pokud to, co knihovna dělá, bude připadat ostatním užitečné, asi ji budou používat, ať už bude oblečená jakkoliv. Asi máš ale pravdu, že tohle přestane být jedno ve chvíli, kdy tu knihovnu rovnou píšu s cílem, aby ji používali ostatní, ale teprve ty potenciální uživatele musím přesvědčit, že ji chtějí používat (třeba ''tagset::*''). Tam už holt asi nestačí, že to hezky funguje, bude to muset taky hezky vypadat, a co je "hezky" si asi nebudu moct stanovit sám :-(

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]