[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
user:zeman:ukoly:geocaching [2012/09/26 21:54]
zeman Zbytek zadání.
user:zeman:ukoly:geocaching [2013/10/08 07:59] (current)
zeman quest
Line 19: Line 19:
 Tato úloha pochopitelně je jazykově závislá. Můžete předpokládat, že stránka obsahuje popis kešky v češtině, ale musíte se umět vyrovnat s tím, že stránka může obsahovat i popisy v jiných jazycích (nejčastěji angličtina). Tato úloha pochopitelně je jazykově závislá. Můžete předpokládat, že stránka obsahuje popis kešky v češtině, ale musíte se umět vyrovnat s tím, že stránka může obsahovat i popisy v jiných jazycích (nejčastěji angličtina).
  
-Pokud chcete, umíte a máte na čem to předvést, můžete program vyrobit rovnou jako aplikaci pro Android nebo i-Phone. Jinak standardně jako skript v Perlu, který čte stažené HTML ze standardního vstupu, případně (nepovinně) rovnou stáhne ze serveru kešku, jejíž kód dostane. Pokud by váš skript obsahoval stahování vstupního textu ze serveru, chovejte se slušně a opatrně, protože podmínky serveru zakazují stahování údajů roboty. Na standardní výstup vypište vzorec, který jste v textu našli (nejlépe přímo přepsaný do Perlové syntaxe, aby bylo možné ho použít ve vašem programu), pod něj seznam proměnných a příslušnou pasáž textu, která říká, jak hodnotu proměnné získat. Alternativně, pokud už uživatel hodnoty proměnných zná a zadá je jako volby na příkazovém řádku, rovnou vypište souřadnice. Příklady (písmeny ''GC'' začínají jednoznačné kódy kešek, jejich popisy lze najít na URL ''http://coord.info/GC...''):+Pokud chcete, umíte a máte na čem to předvést, můžete program vyrobit rovnou jako aplikaci pro Android nebo i-Phone (v takovém případě by to nemuselo být v Perlu). Jinak standardně jako skript v Perlu, který čte stažené HTML ze standardního vstupu, případně (nepovinně) rovnou stáhne ze serveru kešku, jejíž kód dostane. Pokud by váš skript obsahoval stahování vstupního textu ze serveru, chovejte se slušně a opatrně, protože podmínky serveru zakazují stahování údajů roboty. Na standardní výstup vypište vzorec, který jste v textu našli (nejlépe přímo přepsaný do Perlové syntaxe, aby bylo možné ho použít ve vašem programu), pod něj seznam proměnných a příslušnou pasáž textu, která říká, jak hodnotu proměnné získat. Alternativně, pokud už uživatel hodnoty proměnných zná a zadá je jako volby na příkazovém řádku, rovnou vypište souřadnice. Příklady (písmeny ''GC'' začínají jednoznačné kódy kešek, jejich popisy lze najít na URL ''http://coord.info/GC...''):
  
 <code bash>multi.pl < GC3R9BF.txt</code> <code bash>multi.pl < GC3R9BF.txt</code>
Line 48: Line 48:
 ===== Další informace ===== ===== Další informace =====
  
-Tento úkol (včetně zadání konkrétního jazyka) si můžete zarezervovat vyplněním formuláře na http://ufal.mff.cuni.cz/cgi-bin/zeman/zapoctaky/rezervace_ukolu.pl (pokud ještě není rozebrán).+Tento úkol (včetně zadání konkrétního jazyka) si můžete zarezervovat vyplněním formuláře na http://quest.ms.mff.cuni.cz/cgi-bin/zeman/zapoctaky/rezervace_ukolu.pl (pokud ještě není rozebrán).
  
 Pokud se individuálně nedohodneme jinak, termín odevzdání je konec listopadu. Při některé prosincové přednášce program předvedete ostatním. Pokud se individuálně nedohodneme jinak, termín odevzdání je konec listopadu. Při některé prosincové přednášce program předvedete ostatním.
  

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]