[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision Both sides next revision
user:zeman:mojave [2009/12/15 18:00]
zeman
user:zeman:mojave [2009/12/15 18:02]
zeman Odkaz na registrační formulář.
Line 1: Line 1:
 ====== Návrh projektu na MT Marathon Dublin 2010 ====== ====== Návrh projektu na MT Marathon Dublin 2010 ======
 +
 +Ondřej objevil formulář, kde je potřeba návrh projektu zaregistrovat do půlnoci 10.1.2010: http://www.mtmarathon2010.info/web/Projects.html
  
 Nástroj pro automatické vyhledávání určitých typů chyb strojového překladu a jejich pohodlné zobrazení. Měl by být užitečný zejména pro lidi, kteří neovládají jeden z jazyků, mezi kterými se překládá. Vyhledávání a vizualizace ale bude užitečná pro všechny. Primárně předpokládáme testování s Mosesem a Joshuou, ale mělo by to být modulární, aby šlo co největší část využít i s jinými systémy. Nástroj pro automatické vyhledávání určitých typů chyb strojového překladu a jejich pohodlné zobrazení. Měl by být užitečný zejména pro lidi, kteří neovládají jeden z jazyků, mezi kterými se překládá. Vyhledávání a vizualizace ale bude užitečná pro všechny. Primárně předpokládáme testování s Mosesem a Joshuou, ale mělo by to být modulární, aby šlo co největší část využít i s jinými systémy.
Line 10: Line 12:
  
 K zobrazování výsledků by se mohlo využít HTML (dynamicky generované Perlem). Buď by se předgenerovalo do řady provázaných souborů, nebo by se použilo ve spojení s webovým serverem jako CGI. Výhodou by byla možnost rozklikávání různých alternativ, snadné přecházení na jiné typy dotazů atd. Nevýhody: obtížné zobrazování stromů (snad by šlo propojit s Tredem a jeho exportem do SVG), dále potenciálně pomalá odezva CGI verze (možná by šlo propojit s SQL serverem jako u PerlTQ, ale to už by nebylo součástí projektu v Dublinu) resp. nároky na množství generovaného HTML u varianty, která předgenerovává statické stránky. K zobrazování výsledků by se mohlo využít HTML (dynamicky generované Perlem). Buď by se předgenerovalo do řady provázaných souborů, nebo by se použilo ve spojení s webovým serverem jako CGI. Výhodou by byla možnost rozklikávání různých alternativ, snadné přecházení na jiné typy dotazů atd. Nevýhody: obtížné zobrazování stromů (snad by šlo propojit s Tredem a jeho exportem do SVG), dále potenciálně pomalá odezva CGI verze (možná by šlo propojit s SQL serverem jako u PerlTQ, ale to už by nebylo součástí projektu v Dublinu) resp. nároky na množství generovaného HTML u varianty, která předgenerovává statické stránky.
- 
  
 ===== Název ===== ===== Název =====

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]