[ Skip to the content ]

Institute of Formal and Applied Linguistics Wiki


[ Back to the navigation ]

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Last revision Both sides next revision
user:zeman:mojave [2009/12/15 18:00]
zeman
user:zeman:mojave [2009/12/15 18:06]
zeman SVN?
Line 1: Line 1:
 ====== Návrh projektu na MT Marathon Dublin 2010 ====== ====== Návrh projektu na MT Marathon Dublin 2010 ======
 +
 +Ondřej objevil formulář, kde je potřeba návrh projektu zaregistrovat do půlnoci 10.1.2010: http://www.mtmarathon2010.info/web/Projects.html
  
 Nástroj pro automatické vyhledávání určitých typů chyb strojového překladu a jejich pohodlné zobrazení. Měl by být užitečný zejména pro lidi, kteří neovládají jeden z jazyků, mezi kterými se překládá. Vyhledávání a vizualizace ale bude užitečná pro všechny. Primárně předpokládáme testování s Mosesem a Joshuou, ale mělo by to být modulární, aby šlo co největší část využít i s jinými systémy. Nástroj pro automatické vyhledávání určitých typů chyb strojového překladu a jejich pohodlné zobrazení. Měl by být užitečný zejména pro lidi, kteří neovládají jeden z jazyků, mezi kterými se překládá. Vyhledávání a vizualizace ale bude užitečná pro všechny. Primárně předpokládáme testování s Mosesem a Joshuou, ale mělo by to být modulární, aby šlo co největší část využít i s jinými systémy.
Line 11: Line 13:
 K zobrazování výsledků by se mohlo využít HTML (dynamicky generované Perlem). Buď by se předgenerovalo do řady provázaných souborů, nebo by se použilo ve spojení s webovým serverem jako CGI. Výhodou by byla možnost rozklikávání různých alternativ, snadné přecházení na jiné typy dotazů atd. Nevýhody: obtížné zobrazování stromů (snad by šlo propojit s Tredem a jeho exportem do SVG), dále potenciálně pomalá odezva CGI verze (možná by šlo propojit s SQL serverem jako u PerlTQ, ale to už by nebylo součástí projektu v Dublinu) resp. nároky na množství generovaného HTML u varianty, která předgenerovává statické stránky. K zobrazování výsledků by se mohlo využít HTML (dynamicky generované Perlem). Buď by se předgenerovalo do řady provázaných souborů, nebo by se použilo ve spojení s webovým serverem jako CGI. Výhodou by byla možnost rozklikávání různých alternativ, snadné přecházení na jiné typy dotazů atd. Nevýhody: obtížné zobrazování stromů (snad by šlo propojit s Tredem a jeho exportem do SVG), dále potenciálně pomalá odezva CGI verze (možná by šlo propojit s SQL serverem jako u PerlTQ, ale to už by nebylo součástí projektu v Dublinu) resp. nároky na množství generovaného HTML u varianty, která předgenerovává statické stránky.
  
 +Asi bychom tomu projektu mohli vytvořit někde nějaké stránky přístupné i pro potenciální účastníky, a taky SVN repozitář, takže co třeba na svn.ms.mff.cuni.cz? Případně to zařadit do našeho statmt repozitáře, ale tam zas asi nechceme pustit kdejakého cizince.
  
 ===== Název ===== ===== Název =====

[ Back to the navigation ] [ Back to the content ]